Grzybobranie w lesie

Grzybobranie w lesie to przedstawienie przygotowane przez dzieci z grupy 5-6 latków pod kierunkiem pań Ewy Kostyk i Teresy Białej. Celem przedstawienia było między innymi uczestniczenie dzieci w formach teatralnych, odgrywanie ról stosujac techniki żywego słowa oraz integracja rodziców i dzieci ze środowiskiem przedszkolnym.
Do pięknie udekorowanej sali zaproszeni zostali rodzice i pani dyrektor Bożena Lenartowicz. Inscenizacje obejrzały również uczniowie z III klasy szkoły podstawowej z panią Ireną Biegus.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc i grając na instrumentach perkusyjnych. Barwne i ciekawe stroje małych artystów podniosły atrakcyjność spektaklu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Występy artystyczne przyczyniły się do dostrzegania przez dzieci wartości i piękna jesiennej przyrody w naturze i sztuce. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przybycie do naszej sali i pyszne słodkie niespodzianki.

E.Kostyk, T. Biała

 


 

 

 

 

Dnia 23.11.2011 w oddziale przy ulicy Powstańców w grupie „Krasnali” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Rodzice zobaczyli program artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały zdobyte wiadomości o jesieni.
Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Szuba. Dzieci obiecały:
„... być dobrymi kolegami,
grzecznie bawić się i fikać,
wszystko zjadać z talerzyka,
nie grymasić i nie szlochać,
dookoła wszystkich kochać”
Każdy „Krasnal” otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla Rodziców.

Helena Prygoń

 

 

W przedszkolu na ul. Krakowskiej grupa 5-6 latków, pod kierunkiem p. L. Czekała i p. B. Korzeniowskiej przygotowała przedstawienie pt. „W lesie”, na które zostali zaproszeni rodzice a także uczniowie szkoły podstawowej (klasa II b – wychowawczyni p. E. Szwec). Akcja przedstawienia rozgrywała się w leśnej jesiennej scenerii, gdzie zwierzęta i ptaki leśne czyniły przygotowania do nadchodzącej zimy. Spokój w lesie zburzyły dzieci, które przyjechały w piękny, jesienny dzień na szkolną wycieczkę do lasu. Niestety – chłopcy nie potrafili się w lesie zachować; hałasowali, śmiecili, łamali gałęzie drzew, deptali rośliny, dokuczali zwierzętom i nawet próbowali rozpalić ognisko. Dopiero smutne odgłosy przyrody zwróciły ich uwagę na ich złe zachowanie. W końcu zrozumieli, że źle postępują, naprawili wyrządzone w lesie szkody i obiecali poprawę swojego zachowania. Przedstawienie ożywiła piękna muzyka Vivaldiego, odgłosy lasu, taniec leśnych duszków a na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę, która na pewno pozwoliła wszystkim zapamiętać, że”… las kocha nas, las lubi dzieci, więc gdy idziesz do lasu, pamiętaj by nie śmiecić”. Przygotowywanie tej inscenizacji sprawiało przedszkolakom nie tylko dużo radości, ale przede wszystkim utrwalało w nich postawę przyjaźni wobec przyrody. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami poprawnego zachowania się w lesie, pogłębiły swoją wiedzę ekologiczną, zostały uświadomione, że przyroda jest niezbędna w życiu człowieka. Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do Przedszkola, za słodki poczęstunek dla dzieci i wspólną zabawę.

 

 

 

„Pasowanie na zerówkowicza”

11X2011 – w grupie przedszkolnej 5-6 latków przy ul. Opawskiej odbyła się uroczystość „Pasowania na zerówkowicza”.
W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baborowie tj. Pani Alicja Szuba
i Pani Bożena Lenartowicz.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności oraz wiadomości z różnych zakresów m.in. dotyczące zasad zachowania w grupie, bezpieczeństwa na drodze, wiadomości o przyrodzie i kraju ojczystym – wyrażone poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek, rozwiązywanie zagadek i taniec.
Pierwszy „egzamin na zerówkowicza” zaproszeni goście ocenili celująco.
Zerówkowicze w godnej postawie złożyli ślubowanie:

Ślubuję uroczyście być dobrym zerówkowiczem.
Ślubuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola.
Ślubuję swym zachowaniem sprawiać radość
swoim rodzicom i wychowawcom.
Ślubuję bawić i uczyć się tutaj wesoło,
Czynić świat lepszym a wkrótce zawołać
„WITAJ SZKOŁO!”

Tradycyjnie też Pani dyr Alicja Szuba dokonała aktu mianowania przy pomocy dużego ołówka nadając każdemu dziecku honorowy tytuł „zerówkowicza”.
W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i słodkie „rożki obfitości” – zafundowane przez Bank Spółdzielczy w Baborowie oraz poczęstunek w sali zorganizowany przez rodziców.
Całość spotkania upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz miłe słowa uznania.

Wychowawca grupy
Regina Tybinka


 

Dnia 9.11.2011r. w przedszkolu na ul. Krakowskiej odbyło się uroczyste   PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA  naszych najmłodszych dzieci z grupy „Misie”.  Przedszkolaki z wielkim zapałem zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności , za co oczywiście otrzymały gorące brawa. Pasowania wielką kredką dokonała pani dyrektor Alicja Szuba. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz „paczuszkę niespodziankę” na dobry początek wspólnych lat  edukacji przedszkolnej. Słodkim poczęstunkiem w miłej, rodzinnej atmosferze zakończyło się nasze „misiowe” spotkanie.

 
Weitere Beiträge...
21549780
21770996